| krysudoolce a întrebat:

Am aflat ca sunt adoptata, am doar 14 ani si as vrea sa imi gasesc parintii nu vreau sa raman cu ei doar sa ii cunosc... imi puteti spune daca e posibil asa ceva fara ca parintii adoptivi sa ma ajute?

18 răspunsuri:
| oanaX a răspuns:

Ai putea dar ai nevoie de cateva informatii pe care trebuie sa le iei de la ei. gen de unde teau luat _? cum te chema? si acestea intrebari tear ajuta foarte mult

| krysudoolce explică (pentru oanaX):

Stiu de unde m'au luat si numele care cred ca este adevarat nu sunt sigura

| negru30 a răspuns:

Parintii tai sunt cei care te-au crescut Daca parintii naturali te-au aruncat tu de ce mai doresti sa-i cunosti? Nu ai de ce sa plangi si sa-i faci si pe parintii tai adoptivi sa sufere Asta iti doresti? Gandeste-te bine

| krysudoolce explică (pentru negru30):

ei stiu ca tin la ei foarte mult si ca nu vreau sa ma indepartez de ei dar totusi vreau sa aflu din ce motiv au ajuns parintii mei adevarati sa ma lase

| negru30 a răspuns (pentru krysudoolce):

Nu mai incerca sa afli adevarul pe care nu doresti nici tu sa-l afli Indiferent cat ti-ar fi de greu tu ca mama nu ai voie sa-ti arunci copilul doar daca Doamne fereste se intampla ca mama sa mori - dar din cate inteleg parintii traiesc amandoi De ce vrei tu sa te superi Las-o asa cum este - iti dau un sfat Indiferent de problema nu aveau voie sa te arunce - si bolnava daca te nasteai se sacrificau toata viata si te cresteau Multumeste parintilor actuali toata viata pentru ca te-au crescut si te mai cresc si vor avea grija de tine pana mor ei Nu mai incerca sa afli lucruri care te vor supara si poate vei suferi toata viata - este un sfat - eu asa as face Daca tu nu te uiti la mine cu un obraz eu nu ma uit la tine cu 10

| krysudoolce explică (pentru negru30):

Mersi de sfat nushj ce sa zic poate ca e mai bine cum ziceti voi ori cum am aflat aseara ca la 18 ani pot merge la politie si daca mama adevarata este de acord pot sa aflu adresa ei daca nu n-am cum

| negru30 a răspuns (pentru krysudoolce):

Si daca afli adresa ei ce rezolvi Stai cumunte sa nu ramai marcata toata viata de ce vei afla Esentialul il stii - esti adoptata Daca eu as fi in locul tau mi-as iubi mai mult parintii adoptivi Fii fericita ca ai parinti care te-au crescut - fii fericita ca esti sanatoasa si nu ai crescut fara parinti si multumeste-i lui Dumnezeu pentru ce a oranduit pentru tine cand erai mica Nu strica tot ce este frumos pentru o curiozitate - este sfatul meu - tu faci cum doresti

| madalinboy a răspuns:

Pai de ce nu iti intrebi parintii care te adopta sau daca nu poti sa te duci la politie si sa spui cum te cheama adresa ta si tot felul de chestii...SUCCES!

| krysudoolce explică (pentru madalinboy):

Multumesc dar doar dupa 18 ani pot afla informatii:X

| krysudoolce explică (pentru madalinboy):

Mersilove struck am aflat detalii dar doar dupa 18 ani pot afla detalii despe ei daca ei vorcrying

| cockye a răspuns:

Singura nu poti sa rezolvi nimic, daca iti rogi parinti adoptivi ii vei gasi doar roaga-i nu te vor omora daca vrei sa iti vezi parinti!

| krysudoolce explică (pentru cockye):

Am vorbit cu ei dar mi'au zis ca nu prea sunt de acord dar dupa 18 ani ma vor ajuta si eu nu vreau sa mai astept

| xSweetAnGeLx a răspuns (pentru krysudoolce):

Nu vor sa ii intalnesti acum pentru ca le este frica sa nu te piarda, sau nu vor sa ramai dezamagita...
dar cred ca e prima mai mult. iti dai seama, dupa ce te-au crescut atatia ani decid sa iti dea vestea asta bomba pentru ca te cred destul de mare happy
dar tot le este frica sa te piarda, sa ii placi pe ei mai tare si sa te duci cu ei
. eu spun ca totusi daca ei te-au parasit... sunt parinti tai biologici.
explica-le frumos la cei adoptivi ca nu ii vei parasi si ca tii la ei, dar esti curioasa sa afli cine sunt cei care te-au parasit si nu le-a pasat de tine straight face
faci ceea ce crezi tu mai bine, dar te-as sfatui sa nu te ascunzi.
parinti tai adoptivi au avut incredere in tine sa iti spuna de ceilalti si tu... "le-o faci pe la spate" sad
imi imaginez ca nu e usor pentru tine acum, dar sa fii tare, pana la urma vei afla toate si te vei lamuri. vei sti cine tine cu adevarat la tine happy bft :* si multa grija.

| krysudoolce explică (pentru xSweetAnGeLx):

Mersi de sfatwinking eu le'am expilact ca nu o sa ii parasesc pentru nimic in lume si am uitat sa precizez ca nu ei mi'au spus am aflat in clasa intai de la niste colegi eu si inca 3 fete eram adoptate si pana la sfarsitul clasei a 4 mi-am tot auzit lucruri urate ca sunt adoptata si... nu mai vreau sa audwinking eu vreau doar sa aflu motivul pentru acre au facut gestul asta urat

| xSweetAnGeLx a răspuns (pentru krysudoolce):

Poate au fost fortati, nu te gandi chiar ca a fost asa de simplu POATE
asta inseamna ca nu putem sti sigur...
totusi ar mai trebui sa astepti putin, lasa sa mai treaca timpul si demonstreazale parintilor tai ca iti e bine si fara ei acum.(fara cei naturali)
nu stiu ce sa spun dar parca sunt putin de acord cu raspunsul lui negru30. acum tu sti poate mai bine ce e de facut.

| Lusy93 a răspuns:

Si eu am aceeasi situatie cu a ta, numai ca am 17 ani, in cateva luni 18....si abia acum am hotarat ca vreau sa o cunosc pe mama adevarata, ii stiu doar numele de atunci... dar nu stiu cum sa dau de ea pornind numai de aicistraight face

| MadutzaTzZA a răspuns:

Nu prea conteaza care sunt parintii tai naturali conteaza cine are grija de tine in prezent conteaza cine te iubeste acum.

| Dedu_Mihai_Luca_1996 a răspuns:

Mă numesc de duminica am fost un copil care mă aflat o familie de prenume de Dedu familia mea adevărată se numește locale virați vrea să îmi găsesc părinții sau cunosc pe mama asta îmi doresc cel mai mult să învăț familie adevărată Eu am fost înfiat în 1996 Am 21 de ani ma numeam înainte Luca Mihai acum Mă numesc Dedu Mihai și aș vrea să îmi găsesc părinții adevărați mama o cheamă Luca livra și tata liniuță am lapte îmi doresc cel mai mult să îmi găsesc familia să pot să văd și eu pe mama adevărată