| CristianaMarin a întrebat:

Am citit pe internet in legatura cu proba care se da la admiterea intr-un liceu de arta.Eu acum, sunt clasa a VII-a, iar liceul pe care l-am ales este Colegiul National de Arte,, Regina Maria" din Constanta.As vrea sa intru pe profilul arhitectura, design si arte ambientale.Am vazut ca prima proba este cea de perceptie vizuala,in care avem de desenat natura statica si a doua de creativitate.Dar la arhitectura deci, trebuie sa scriem 3 pagini despre un edificiu sau asamblu arhitectural+schite. Puteti sa-mi da-ti un exemplu?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| asperger a răspuns:

Buna.Eu cred ca trebuie sa scrii despre un loc faimos in tara gen palatul parlamentului, Sarmiszegetusa Regia, etc si sa faci o mica schita.Asta cred eu.

| CristianaMarin explică (pentru asperger):

Trebuie sa folosim mai multe schite, la asta ma descurc.Ce nu stiu eu este cum sa descriu edificiul sau asambul. Poti sa-mi dai un exemplu, te rog!