| Săriceeluu a întrebat:

Ce ar trebui să fie scris pe o fișă de lectură, înafară de rezumat?

6 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Opiniile tale si descrierea personajelor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu scriu asa:
-detalii despre autor

-titlul cartii
-anul aparitiei
-editura

-tema

-rezumat

-personaje

-opinie personala

Succes.

| Enki a răspuns:

Numele autorului, despre autor si cred ca mai e ceva dar nu stiu

| Copildeciocolata a răspuns:

Pai ai trebuie sa scrii in an s-a nascut autorul si in ce an a murit si ce opere a m-ai facut si la sfarsit trebuie sa-ti scrii opinia sau ceva de genul. Asta este tot ce imi mai amintesc. Sper ca am fost de ajutor big grin

| Adi200101 a răspuns:

Buna! trebuie sa mai scrii numele autorului, anul nasterii si mortii, impresiile, alte opere scrise de acesta si la sfarsit impresiile

| ddutza a răspuns:

Date despre autor, caracterizarea scurta a personajelor, semnificatia titlului si opinia personala.