| StefanCM a întrebat:

Am de facut un proiect despre datoria publica cea mai mare a 10 tari. Primele 5 cele mai dezvoltate economic, si primele 5 in curs de dezvoltare. Ma puteti ajuta? Vreau doar numele tarilor, gen topul.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Uite aici pe coloana 3 găsești ce vrei tu:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

1 răspuns:
| Adrian_Caltun_1975 a răspuns:

Tarile cele mai dezvoltate economic sunt grupate sub denumirea "Grupa celor 8"
:SUA, Japonia,Germania,Franta, Italia, Canada, Rusia, Anglia