| Gandacelu a întrebat:

Am emotii pentru testul de maine de la romana...Cum scap de ele? sunt dupa-amiaza, clasa a 6-a.

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna zozolina!
si eu am test la matematica maine.
dar nu am emotii, pentru ca stiu ca am invatat, si am facut exercitii in plus.
daca si tu ai citit, ti-ai repetat lectiile, ai facut niste exercitii in plus, nu are cum sa ai emotii.
daca esti dupa amiaza, dimineata cu te trezesti, mananci, si te pui cu burta pe carte.
o sa ai mintea limpede si odihnita si o sa mearga treaba.
si nu uita! a invata nu inseamna a tocii totul pe deros.
mai multi colegi tocesc totul pe derost si cand este testul numai stiu nimic.
invata cu cuvintele tale.
sau macar incearca sa faci un rezumat in mintea ta.
eu atata stiu!
sper ca te-am ajutat!

bafta la test!

1 răspuns:
| RXN a răspuns:

Invata logic, nu toci si nu te mai gandi intruna la test. Odihneste-te, mananca bine inainte si relaxeaza-te, la urma urmei, cat de greu poate fi?happy
Succes.>big grin