| naya a întrebat:

Am fost medic la Auschwitz-Gisella Perl. Mama a pierdut cartea si o caut de ceva timp, pe net am gasit doar o comanda din alta tara si nu ma complic intr-atat, iar la anticariat nici urma de ea...alta metoda? stiti voi?

5 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Dar nu e scrisa de Miklos Nyiszli? raised eyebrows

| Ionel_Alixandru_1974 a răspuns (pentru Klara):

Si Miklos Nyiszli a scris o carte cu acelasi titlu, e mai usor de gasit, cartea Gisllei Perl este foarte rara, la biblioteca nu o imprumuta, se citeste numai acolo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunteti din Bucuresti incercati la universitate in statia autobuzului, cei de acolo va pot aduce daca nu o au, au legaturi cu marile anticariate de pretutindeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cartea in biblioteca. E scrisa de Nyiszli Miklos.

| gaby_1575 a răspuns:

Buna am cartea am fost medic la auschwitz ...as vrea sa o vand cat imi puteti oferi pe ea cartea este originala. detalii la id dulceata_de_pustoaika