| cosmin986522 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor. Nu am intrat la facultatea de automatica si calculatoare dar as mai avea o sansa marti. Eu pe dosar am trecut atuomatica si calculatoare-Buget, ingineria sistemelor-Buget si am mai trecut la ingineria sistemelor taxa ca ne-a zis un prof ca e bine sa trecem macar una dintre ele sa nu fim eliminati definitiv. Marti cand se face a doua repartizare am sansa sa intru la buget daca se retrag unii? Va rog sa-mi explicati cum se face repartizarea

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

În urma retragerilor de dosare sau a neconfirmrii locului cu taxa
se realizează o nouă ierarhizare în ordine strict descrescătoare a mediilor
şi în funcţie de opţiunile iniţal
formulate.

| Danzell a răspuns:

Repartizarea se face in ordinea descrescatoare a notelor pana la ocuparea locurilor la buget. Facultatea poate avea conditii de intrare pe loc la buget gen o nota minima. Pe langa asta poate reduce numarul de locuri.
Prioritate in repartizare au cei care au intrat de prima oara.
Din moment ce ai scris in dosar la cu taxa ver ramane la cu taxa pentru primul an cel putin. ca sa poti trece la fara plata trebuie sa tragi tare si sa ai note bune, si dupa parca se face o reevaluare, nu stiu exact procedura pentru ca la mine nu a fost necesar.