| questi0n a întrebat:

Am niste intrebari:
1.Care materie este mai usoara pentru bac? biologia animala si vegetala sau anatomia? sunt numai contradictii pe internet,ba ca una e mai usoara, ba ca cealalta.
2.Eu as vrea sa dau bacul la bio dar am aruncat caietele laughing, pot invata dintr-o carte de la biblioteca nu?
3.Conteaza ce materie imi aleg daca vreau sa dau undeva la medicina?(sau undeva care are legatura), sau conteaza numai examenul de admitere de la facultatea respectiva? De exemplu daca as da din anatomie as putea merge doar la anumite facultati?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

1. Clar anatomia si fiziologia umana, biologia din clasele 11-12. La mine la liceu, acum 3 ani, majoritatea celor care au dat din vegetala si animala au picat, pe cand la anatomie au picat doar doi. Eu am luat 9.40, chiar daca nu eram pasionat de biologie si m-am apucat sa invat cu 2 saptamani inainte. Faci cum vrei, dar eu iti recomand biologia din clasele XI-XII.

2. Da, este o carte care contine teorie si 45 de subiecte, care te va ajuta foarte mult si din care am invatat si eu.

3. Nu conteaza. Poti sa mergi la absolut orice facultate doresti dupa aceea.

| questi0n explică (pentru AFR81):

Cum se numeste acea carte? pot sa cer pur si sumplu anatomia si fiziologia corpul uman? sau are o denumire specifica?