| anonim_4396 a întrebat:

Am niște teme la matematică(pentru vacanța de iarnă). Totuși,erau pentru semestrul 1, deci,trecând pe al doilea semestru,nu poate să ia în considerare tema aia, care era pe primul semestru.Dar voi ce credeți?

6 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu te supăra,dar eu cred ca ești mai dificil decât fratele tau bolnav. El mai e de înțeles,dar tu nu. Fiecare vârstă își are drepturile si obligațiile sale. A avea învățământ gratuit este un drept al tau,dar in același timp ai obligația de a învăța. Cu ceea ce înveți acum nu te vei mai întâlni in clasele superioare, dar este pisibil sa ai nevoie de aceste cunoștințe mai ales la matematica, fizica, chimie. Când am fost eu la scoala, copii erau mai interesați sa învețe, si sa își facă temele. Ba inca rezolvau probleme si exerciții din Culegeri la matematica. Interesul elevului trebuie sa fie de a învăța pentru a ști si nu doar pentru a promova clasa. Daca te deranjează obligațiile, afla de la mine ca vei fi urmărit de ele pana la moarte. In copilărie si adolescenta ai obligația morala de a învăța, ca om matur ai obligația sa muncești pentru ati câștiga existenta, in familie daca te căsătorești trebuie să-ți îndeplinești obligațiile care iti revin fata de ceilalți membri ai familiei. Așa ca va trebui sa te obișnuiești cu ați face datoria inca de pe acum.

| DarthNiger a răspuns:

Pai e prima oara cand primesti teme pentru vacanta de iarna? tu nu stii daca o sa le verifice sau nu? ca nu suntem in aceeasi scoala ca tine.

| Marbea a răspuns:

Pai daca le ai avut pentru vacanta de iarna, adica dupa terminarea primului semestru ti le verifica in semestrul doi asa ca pune mana si le fa.

| anonim_4396 explică (pentru Marbea):

Dar erau PE PRIMUL SEMESTRU, nu înțeleg de ce mi-ar da notă pentru o temă pe primul semestru

| Marbea a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai daca ti le-a dat pentru vacanta de iarna inseamna ca nu sunt pentru semestrul care s-a incheiat.

| SebySmekSmeks0 a răspuns:

Habar n-am