| GabrieleDelaVaslui a întrebat:

Buna seara, ma puteti ajuta cu niste sfaturi pentru examenul de clasa a -8-a efectiv la romana nu stiu aproape nimic, cu matematica voi face meditatii si o sa ma descurc. Cum pot invata foarte usor si sa obtin rezultate la examen destul de mari? Va rog frumos!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

După moda veche: muncă pe brânci zi de zi (mă rog aproape in fiecare zi). Alte chestii secrete sau tainice nu sunt

| UtilizatorAlex a răspuns:

Citește cărțile din bibliografie și învață gramatica.

| Anonim975686 a răspuns:

Rezolva cat mai multe variante de subiecte. Sunt sigura ca aveti o carte cu variate, atat la romana cat si la mate. La romana eram in aceeasi situatie ca si tine, dar rezolvand toate alea chiar m-am descurcat. La mate invata bine formulele si la fel fa exercitii. Daca te tii de treaba, o sa fie bine!

| GabrieleDelaVaslui explică (pentru Anonim975686):

Multumesc mult! O sa va urmez sfaturile si chiar sper sa reusesc!