| fatacarecusigurantanuteprivestecanddormi a întrebat:

Am o intrebare legata de bac. Daca pic la o materie iar media imi este 6, 70 trebuie sa mai dau odata pentru materia respectiva. In trebarea mea este ca ce se întâmplă daca pic iar la acea materie

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei sustine iarasi examenul de bacalaureat la acea materie, solicitand sa-ti fie recunoscute notele la celelalte 2 materii.

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu,daca ai 6, 70 ai promovat examenul de bacalaureat. Media de bac conteaza. Cei care pica prima sesiune, nu pica numai la una ci dau din nou.

| CryssCrySta a răspuns:

La bac trebuie sa ai minim nota 5 la fiecare materie, dar media 6 pentru a promova. Sa presupunem ca iei la prima proba nota 6, la a 2-a nota 8, insa iei 4 la proba a treia. In acest caz Nu promovezi examenul bacalaureat. Dar daca iei la 2 probe nota 5 și la a treia nota 8, atunci iei examenul. Succes!

| denis0202 a răspuns (pentru CryssCrySta):

Scuze.iar daca pic la o materie, de ex:am la romana 6 la geogra 5 si la mate 4 si il pic...cand mai dau odata la mate? Sper ca nu peste un an? mersii