| Daniellllll1 a întrebat:

Am o intrebare,legata de Evaluarea Nationala din Iunie,clasele a VIII-A, daca ne da apartenenta la ceva, si se cere 15-25 randuri, dar cineva face 12-13 randuri,si face corect, primeste ceva punctaj din acele 12 puncte sau nu?

Răspuns Câştigător
| BeckhamRZM a răspuns:

La Română nu e toceală în clasa a8a, nu ai ce tocii. :/ Și nici nu trebuie să faci asta, nu te ajută la nimic. Crede-mă. *
# O să îți dea punctaj, dar nu maxim. O să scrie pe foaie acolo jos la sfârșit ce punctaj îți dă, cât îți poate scade etc. Fundă?

9 răspunsuri:
| BeckhamRZM a răspuns:

Dacă este scris corect, evident că îți punctaj dar nu maxim pentru că nu ai sris 15-25 de rânduri. Sunt foarte stricți, dacă scrii 14 rânduri să zicem și mai scrii un cuvânt pe rândul 15 nu îți ia în considerare că ai scris 15 rânduri, că nu e scris tot. Sunt aiurea, știu. Îți dă puncte dacă scrii totul corect, evident. Încearcă să scrii mai mare, să adaugi cuvinte. Eu așa am făcut și am luat notă faină, la care nu mă așteptam. Am băgat de la mine, tot anul nu am știut nimic și la examen am luat notă mai mare decât la oral sau teză. Deci, se poate! Numai să-ți vină pe moment.

| Daniellllll1 explică (pentru BeckhamRZM):

Deci sa inteleg ca-ti da punctaj daca nu faci chiar 15 randuri,mersi, sper sa iau o nota buna si la mate, pentru ca la romana, sincer, e mai mult toceala.

| Daniellllll1 explică (pentru BeckhamRZM):

Apartenentele si alea parerea mea ca, este toceala.

| BeckhamRZM a răspuns (pentru Daniellllll1):

Așa vezi tu, dar nu este așa. Încearcă să iei puțin câte puțin, nu învăța mecanic. Nu vei reuși să faci nimic.

| Daniellllll1 explică (pentru BeckhamRZM):

Diriginta a zis ca daca nu umpli cele 15 randuri, chiar daca ai facut corect, nu primesti nici un punct, sa-i spun ca nu-i adevarat/

| BeckhamRZM a răspuns (pentru Daniellllll1):

E o proastă. Nu a adevărat, e cam așa:
- Se scade pentru așezarea în pagină.
- Se scade pentru răspunsul greșit.
- Se scade pentru nerespectarea rândurilor care se impun la punctele II de la fiecare subiect.
- Se scade dacă nu termini lucrarea completă.
# Vrea să vă sperie, e vai mama ei. Vrea să vă sperie să scrieți, să învățați.

| Daniellllll1 explică (pentru BeckhamRZM):

Maine am teza si ma tem, ca daca n-am sa fac 15 randuri sau cate se cer, n-o sa-mi dea punctaj deloc.

| BeckhamRZM a răspuns (pentru Daniellllll1):

Multă baftă, încearcă să faci 15. N-o cunosc pe dirigă-ta sau dirigă-tu ce e, e paralel/ă cu tot.

| Daniellllll1 explică (pentru BeckhamRZM):

Eu m-am mutat la alta scoala si am dira' noua rolling on the floor, e batrana..., eu ii spun daca nu ma puncteaza

| BeckhamRZM a răspuns (pentru Daniellllll1):

La Română nu e toceală în clasa a8a, nu ai ce tocii. :/ Și nici nu trebuie să faci asta, nu te ajută la nimic. Crede-mă. *
# O să îți dea punctaj, dar nu maxim. O să scrie pe foaie acolo jos la sfârșit ce punctaj îți dă, cât îți poate scade etc. Fundă?