| amramasfaraidei a întrebat:

Am o problemă destul de gravă... nu-mi mai găsesc carnetul de note. L-am căutat peste tot și nu îl găsesc. Aș putea vorbi cu dirigintele să îmi dea alt carnet de la școală, să mi-l ștampileze și să îmi treacă toate notele, sau nu se mai poate face nimic?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai cauta-l ca nu s-a evaporat si sigur este acasa printre cartile si caietele tale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti cumpara carnet de note de la librarie... si mergi cu el la stampilat si semnat

| mi25 a răspuns:

Vorbeste cu dirigintele. El este cel in masura sa-ti spuna cum trebuie sa procedezi. Doar nu-i spune ca au trecut 3 luni, spune-i ca de o saptamana-doua, timp in care l-ai cautat.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns:

Ba eu cred că da. Nu e ca și cum ți-ai pierde buletinul. Vorbește cu el mâine la școală și spune-i de problema. In varianta optimista poate îl găsești până mâine happy

| amramasfaraidei explică (pentru AdioTPU):

Problema este că nu îl mai găsesc de o perioadă bună de timp (de vreo 3-4 luni). După cum am zis, l-am căutat peste tot în cameră și nu e nicăieri.