| Roberta00 a întrebat:

Am rupt o carte pe din doua vertical vorbind la cotor ce mai poate reface la loc? Va org ajutati-ma nu era cartea mea si e de literatura veche.CUm pot sa o repar?

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Cel mai corect şi cinstit este să te duci cu ea la o legătorie, indiferent de cît ar fi să te coste. Altfel, pe lîngă răul pricinuit prin deteriorarea cărţii îţi pierzi şi creditul în faţa persoanei de la care ai împrumutat cartea.

2 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

Incearca sa o lipesti cu scoci.

| KiTTtTtTtTtyYyYyY a răspuns:

Pai o poti repara prin mai multe feluri:
-Coase-o
-Lipeste-o cu scoci(gros de preferat pentru ca se lipeste mai bine adica prin trei benzi de scoci se poate lipi perfect)
Si km atat sper sa te fi ajutatbig grin :-H