| LegoLegolas a întrebat:

Am sansa sa intru la mate-info cu media 7.66 in Cluj? Am luat 9.20 la mate si 5, 10 la romana...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU cred că ai şanse :(

Vezi lista liceelor şi mediile din 2013 ( în ordine descrescătoare ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/......iceu-pas-2

Cel mai probabil, va fi o scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Vezi alte detalii în "Broşura Admiterii 2014" de la linkul :
http://www.isjcj.ro/htm/Admitere/2014/BROSURA_2014.pdf

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La un liceu bun nu ai sanse, dar sunt si alte licee mai putin bune, care au si clase de mate-info, unde poti avea bafta.

| jamal000 a răspuns:

Sunt licee care au sectiunea mate-info la care poti intra cu media pe care o ai!

| Badea_Alexandra_1991 a răspuns:

Vrei cu limba de predare romana, nu?

| Badea_Alexandra_1991 a răspuns (pentru LegoLegolas):

Vrei sa iti dau un link unde sa vezi lista cu liceele si cu mediile de intrare?
Si din cate am vazut eu Colegiul National "George Cosbuc", nu are inca medie de intrare la profilul mate-info.

| LegoLegolas explică (pentru Badea_Alexandra_1991):

Da, dă-mi link-ul te rog puppy dog eyes