| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare care probabil ca toti baietii sunt curiosi, si intrebarea este mai mult adresata fetelor.
Domnisoarelor, cand vedeti un baiat, la ce va uitati prima data? sunt un pic curios cum gandesc fetele happy

12 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

La ochi. nu neaparat la culoare, ci la felul in care priveste big grin oh, dear god, I'm so in loooooveeee!

| stresu a răspuns:

Daca te referi strict la fizic atunci
1. inaltimea (nu sunt selectiva, dar ar fi dragut sa fie mai inalt ca mine, nu de alta, dar am 1, 62)
2. ochii (nu atat culoarea, cat sa nu aiba privirea aia bovina din care reiese ca nu are rost sa deschid gura in prezenta respectivului). Aici e punctul in care pica multi.
3. daca are un tricou roz cu pietricele in forma de "puta madre" cred ca intorc privirea, in rest mi se rupe cu ce se imbraca.
4. apoi urmeaza sirul lung de conversatii in care sa ma prind daca a meritat sau nu efortul sa ma uit mai mult de un minut intr-o anumita directie, in cazul fericit in care chiar se doreste o conversatie. Adica nu de alta, dar poate standardele respectivului nu coincideau cu ale mele, si inca des.
Totusi nu cred ca asa te vei prinde cum gandesc fetele, nu genralizez dar eu inca nu sunt sigura de colturile mintii mele si ciudateniile ei inca ma uimesc. Mai ales ca de multe ori am ales sa nu am de a face cu diversi pur si simplu ca "simteam" eu "ceva". Si nu, nu sunt paranaormala ci doar usor paranoica.
Nu stiu cat te-am ajutat, dar na, spor la sondaj!

| IrinaAndreea a răspuns:

La ochi, sa vad daca imi inspira incredere sau nu.batting eyelashes

| DeDii a răspuns:

Prima oara ma uit la fata lui. apoi la corp.si dupa la cum e imbracat
si normal sa nu fie mai mic la inaltime ca mine si dupa gata e al meulaughing

| JustMe_8650 a răspuns:

Prima oara ma uit la unghii daca le roade nu are ce vorbi cu mine laughing. Apoi ma uit la incaltari care trebuie sa fie curate. Dupa aia ma uit la fata. Oricum apoi ma uit la felul in care este imbracat.

| jane_5414 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stai de vorba cu acel baiat sa vezi cum gandeste, ca poate fi el frumos si sa aiba mintea varza, asa ceva nu cred ca vreo fata ar vrea sa aiba, sufletul si putin sa zicem ca ar conta aspectul fizic.

| Marutza a răspuns:

Fetele nu sunt niste roboti, toti programati la fel, cum nu sunt nici baietii. Unele se uita prima oara la fund, altele la ochi, altele la cine-stie-ce altceva.

Eu ma uit la totbatting eyelashes. Imi place sa fie imbracat bine si curat, adica nu plin de jeg si asa, si sa aiba parul putin mai mare, insa cel mai mult conteaza comportamentul pentru mine. Adica nu vreau sa fie "baiatu' mamii", dar nici un badaran si sunt mai multe chestii. Dar depinde de fiecare fata in parte. Am auzit mai multe fete care se uita la fund... laughing Eu nu... Acum mai asteapta raspunsuri si vezi cam la ce se uita majoritatea!winking Bafta!

| RloveR a răspuns:

Sincer, eu prima data ma uit la fata, apoi la modul in care este imbracat. Daca arata bine si la corp, atunci e perfect! happy

| Vampii a răspuns:

Eu prima oara ma uit la ochi apoi buze si corpbig grin

| 2l3xandra a răspuns:

Pai la ochi la fata la buze si la fizic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da cum să nu...de parcă eu sunt baba cloanţa. Adevărul este că nici o fată nu spune cu sinceritate la ce anume se uită cu atenţie la un băiat. Toate cunosc trucul cu ochii (dându-se drept seducătoare şi inteligente) pentru ca o fata indiferent ca e frumoasa sau urata are aceleasi pretenţii ca si o divă.
Eu ca baiat... nu ma uit la trasaturile fizice (prietena ideala poate fi din partea mea si o fata cu constitutie mai bine facuta - sau chiar cu constitutie anorexica) dar care te intelege si are ceva in cap. Singurul lucru la care recunosc ca ma uit: este forma arcadelor sprancenelor si la ochi.
Ce folos ca un om are trup frumos (cu muschi, dotări etc), suferind de nimfomanie, respectiv satiriazis, daca nu are cele mai mici notiuni despre viata si iubire. Păcat de oamenii sinceri - că sunt putini. big grin

| Oana. a răspuns:

Ochii!