| Fizica a întrebat:

Am si eu o problema daca puteti sa ma ajuta-i repede:Am o imprimanta Canon C1500 si am reincarcat cartusurile si cand am vrut sa printez cv imi apare ca e o problema cu cartusele...cv de genul. Ce pot face... mi sa mai intamplat insa atunci am incercat de mai multe ori si pana la urma a mers dar acum nu merge de loc si imi trebuie repede.Cine ma ajuta?

4 răspunsuri:
| Gmcc a răspuns:

Am tot Canon dar numai ca e Mp210! Asta am patit-o si eu cu cartusele mele si ale mele nau "stat pe dreapta" cum zice xxxvalyxxx! Deci daca imprimanta a fost noua cartusele sunt de unica folosinte iar acestea numai merg reincarcate! Cine ti le-a reincarcat ti-a luat bani degeaba! Nu merg reincarcate! Altadata atentie la cumpararea unei imprimante! Eu am renuntat la idea de am cumpara alte cartuse pentru ca ma costa 180 de ron! O sa-mi cumpar o imprimanta alaturi de un "specialist"! Bafta!

| Fartie a răspuns:

Pai.s'ar putea din cauza ca ai tras'o pe dreapta cam mult timp sa se fi uscat sau cv de genu acele chestii care imrpima.si mie.mi s-a stricat din cauza ca nu am folosit-o de mult timp.du'o la reparat funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate,singura cale e sa inlocuiesti cartusul; dar poti incerca si la un servis pentru cartuse, daca ai asa ceva in localitate, putin probabil sa mai poata face ceva.Mult noroc.

| Costyyysv a răspuns:

Cartusele sunt cu cip, trebuie duse la un magazin specializat si poate reseta cipul respectiv. Am patit si eu acelasi lucru cu un HP 4280. Funda?