| Amely21 a întrebat:

Am și eu o restanță semestrul acesta la facultate și sunt foarte supărată din cauza asta. Este restanța ceva rușinos?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Se spune ca nu esti student adevarat pana nu ai restante. Anyways, profesorii fac asta doar ca sa ne puna pe treaba, nu au intentia sa ne lase sau ceva. La restanta tot timpul iti da ceva simplu si te trece.

9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu te gandi ca e restanta, ci marire de la

| Adry05 a răspuns:

rolling on the floor pe bune?! Intrebarea asta chiar e pe bune?

| mihai69 a răspuns:

Mare minune să termini o facultate și să n-ai niciuna. E ceva perfect normal, totul e să nu rămână așa.winking

| Amely21 explică (pentru mihai69):

Da, dar sunt ultimul ansad am mai avut una în anul 1, dar acolo chiar nu am avut cum sa trec, pentru că s-a intamplat ceva.
Dar nu imi place asta de acum
Stiu, sunt multi care au, dar totuși. eu pun orice la suflet, si după aceea am mustrări de conștiință că nu am facut atât cât s-a putut. Se putea, recunosc. dar acum, asta e.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Amely21):

Stai relax. Daca ar gindi si guvernantii ca tine, alta ar fi situatia. Gindeste-te la scopul final, nu la urcusurile de le traseu.

| Andreeush a răspuns:

Nu e ceva ieșit din comun, important e să treci mai departe.

| Amely21 explică:

Da, ai dreptate.
Oricum, am de predat licența, asta e important să o fac. Celelalte note nu conteaza chiar asa mult.

| Amely21 explică:

Așa ewinking

| Mascarici07 a răspuns:

Buna,

Restanta nu este ceva rusinos. Dar este foarte bine ca atunci cand vei termina anul sa nu ai nici o restanta deoarece asta arata cat de mult meriti tu sa fii la acea facultate, acum depinde de tine daca tu chiar doresti sa utilizezi cunostintele sau doar te duci pentru a evita un job. Oricum un job este si el foarte bun deoarece asta este viata. Generatia aceasta, generatia noastra, este generatia cea mai prost adaptata la societate fiindca este o societate foarte repede schimbata.

Succes!