| stefannnnn222 a întrebat:

Am sunat la camin privat si mi s-a spus ca se face contract pe durata unui an universitar. In decursul acestui an pot renunta la camin doar asa ca vreau sau daca prin loc din semestrul 2 la camin de stat? Sau trebuie sa stau pe toata durata contractului (adica un an universitar):

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Trebuie sa vezi continutul contractului, nu avem de unde sa visam.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrie în contractul cu ei. Citești contractul și afli.

| Wr3nch a răspuns:

Da, poti renunta. Dar citeste contractul cap-coada ca nu ai surprize cu clauze de penalizare.

| Frank51 a răspuns:

Poți renunța la cămin și pierzi garanția.

| johnnny123 a răspuns:

Nu era mai logic ca atunci când ai vorbit cu ei la telefon să-i întrebi și în ce condiții poți renunța înainte de termen? Crezi că noi cunoaștem mai bine condițiile decât ei?

| ReddY25 a răspuns:

Cauta chirie mai degraba

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Nu o sa prinzi loc la camin universitatii in mijlocul anului. Poate doar in primele doua-trei saptamani din semestrul 1, in cazul in care nu se cazeaza lumea.

| SingleForOne a răspuns:

Un an universitar, din toamna pana in vara. Daca vrei sa renunti, nu te opreste nimeni, doar ca intri mai greu inapoi.