| pantofipantofi a întrebat:

Am terminat liceul anul asta, am luat bacul, si vreau sa intru la farmacie, insa facultatea este extrem de scumpa si nu imi permit, credeti ca daca fac o postliceala de asistent de farmacie, ma poate ajuta sa ma angajez? sau macar este recunoscuta?
stiu ca acum se intra la post liceala si fara bac, dar eu am bac si tocmai de aceea intreb? la o angajare m-ar ajuta cu ceva?

7 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

N-ai medie de buget?

| pantofipantofi explică (pentru Saya):

La fara taxa intra cei cu peste 9...

| Saya a răspuns:

Trist. depinde de orasul in care esti. De exemplu la mine in oras exista post liceala sanitara care accepta si fara bac. Mai bine te uiti pe site-urile de joburi sau prin anunturile din ziare cu joburi si vezi ce cerinte au angajatorii pentru domeniul asta. Din pacate nu e pe domeniul meu si nu prea pot da detaliisad

Flicitari ca ai luat bacul!

| YayuK a răspuns:

Nu te du la asistent farmacie. Nu castigi mare lucru. Mai bine mergi la asistent medical. Gandeste-te ca, pe langa salariu, iti mai baga si pacientii in buzunar. Plus ca, ca asistent medical pleci usor in afara dar ca asistent farmacie nu.

| andrei a răspuns:

Verisorul meu a intrat la informatica si cam platea...in primul semestru a invatat foarte bine si a primit bursa sau cum se zice...

| quintron a răspuns:

Cu putin efort poti face si la fara frecventza! postliceala e asa si asa! iti trebuie spaga puternica sa te poti angaja! cu fac. ai prioritate

| pantofipantofi explică (pentru quintron):

Nu are fara frecventa, decat la zi