| WalterWhite a întrebat:

Am terminat liceul si nu stiu ce sa fac. Imi puteti spune niste facultati si ce meserie as putea avea dupa terminarea lor. Astept sugestii.(va rog fara raspunsuri "fa ceea ce iti place, urmeaza-ti visul, fa ceva la care te pricepi")

5 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Ce medie ai avut la bac?

| WalterWhite explică (pentru Narcis2007):

7.20

| Narcis2007 a răspuns (pentru WalterWhite):

Eu as zice mecanica, calculatoare, electrica - ai avea un loc de munca cam asigurat daca termini facultatea

| miraabela a răspuns:

Sunt o gramada de facultati, unele utile altele nu prea. Eu, de exemplu, termin anul asta liceul economic, iar mai departe vreau sa merg tot pe economie sau pe contabilitate. Depinde acum, pentru baieti eu recomand Facultatea de Petrol si Gaze, este interesanta, si poti sjunge sa lucrezi pe platforme

| xAmyx a răspuns:

Sunt ogramada de facultati pe care le poti urma. Dar conteaza si ce profil ai facut la liceu si media de la bac.
de ex. facultatea de medicina, de teatru si televiziune, sportiva, chimie si inginerie chimica, de fizica, matematica si informatica, de bussines, teologie, litere, drept, sociologie ..acum depinde de tine.

Sper ca te-am ajutat. Daca vrei mai multe facultati, google itwinking Bafta!