| Anne250502 a întrebat:

Am un catelus micut cum se vede in poza mea de Profil si nu stiu cum pot sa il dresez! Imi putetida niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Northern a răspuns:

Foarte drăguț! Și eu am încercat, însă nu am putut deoarece trebuie să ai multă răbdare... Am încercat sa urmez sfaturile de pe animalutul.ro.Cred ca este cel mai bun site pentru așa ceva.Mult succes! Link-ul: http://www. animalutul.ro/caine/dresaj-si-jocuri/dreseaza-ti-singur-cainele/206/

| Anne250502 explică (pentru Northern):

Multumesc pentru raspuns! Dar te rog sa imi mai scrii o data linkul caci nu merge acesta. Probabil l-ai scris gresit din greseala.

Răspuns utilizator avertizat
| fredi a răspuns:

Pai primul pas in dresaj este:
Jocul cu atinsul palmii-iti intinzi mana in stanga si ii zici:atinge! desigur dupa ce a atins palma ii dai o rasplata.ce-i place cainelui mai mult. Daca nu iti atinge palma trebuie sa astepti ca o va face...De aici incepe totul.Trebe sa faci exercitiu asta zilnic pana merge struna..Atata timp cat ii dai o rasplata va face ce vrei tu...

| Anne250502 explică (pentru fredi):

Iti multumesc mult. Raspunsul tau m-a ajutat mult. Sper sa mai primesc si altele la fel de bune ca ale tale.