| AlinaHoran a întrebat:

Am un exercitiu la cultura civica in care trebuie sa stabilesc care sunt responsabilitatile pe care le avem fata de proprietatea noastra ( trebuie sa alegem dintr-o padure de brad, o ferma de pasari sau un hotel aflat langa lac ). Eu am ales un hotel aflat langa lac. Trebuie sa specific :
-anotimpul in care imi desfasor activitatea
-cucine colaborez si in ce fel
-ce consecinte ecologice are activitatea mea
-ce obligatii legale am ca proprietar
-cum trebuie intretinuta proprietatea.
Chiar nu am nici o ideethinking M-am gandit ca anotimpul in care imi desfasor activitatea este vara. colaborez cu o firma de salubritate pentru a colecta deseurile si cu o firma sanitara. Nu mai am idei. Ajutati-ma si pe mine...

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Se vede treaba ca, niciun user TPU nu te-a putut ajuta in timp util! --- fiind f. veche, intrebarea trebuie cumva "decedata " cu-n raspuns. Cu parere de rau!