| SERIALS a întrebat:

Am vazut diverse poze cu mine, am observat ca sunt trist, mai ales in cele fotografiate prin surprindere. Am hotarat sa fac ceva in privinta asta, ar trebui sa fiu fericit, sa scap de aceasta tristete, cred ca o sa scriu pe foaie partile mele negative pe care le vad din poze si o sa caut iesiri din situatii, cum sa le imbunatatesc. Ce mi-ati mai recomanda?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Esti trist(a) si deceptionat(a) fiindca asa te percepi (in comparatie cu cine? )

Gandeste asa:
Pe Pamant traiesc peste 7, 5 miliarde oameni. Oricum privesti, tu esti situat cel putin in mijloc, indiferent pe ce criterii te compari cu ceilalti.
Din acest nivel te poti ridica sau poti cobori, in functie de atitudinea si comportamentul TAU.

Deci, daca esti optimist(a), neglijezi negativismele si cauti doar lucrurile pozitive, atunci iti imbunatatesti starea psihicului tau, care este inclusiv "doctorul" tau cel mai apropiat si mai bun!

Totul depinde de TINE!

| Crisstinayy12 a răspuns:

Joaca Balena Roz :) Il găsești pe net.
Fa tot ce scrie acolo

http://stefan-popov.ascending.md/......a-in-joc-d

| cristi202 a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Interesant, dar eu, desi am fost cindva un soricel de biblioteca, nu as putea citi o carte intr-o pauza de masa! happy