| SERIALS a întrebat:

V-ati mai intrebat daca faceti ceea ce va place? Vedeti viitorul? Va place?

Eu am lucrat la un job sezonier si ma simt deprimat din cauza ca s-a terminat stagiunea. Faceam bani si eram ocupat. Acum voi fi liber cateva luni. Voiam sa fiu liber ca sa invat engleza, ca sa pot continua studiile. Vreau sa continui cu videomaking, uneori imi vin idei in cap, dar nu le pun in functiune. Ma tem ca nu cumva sa dau gres fiindca ma tem de esecurile mele si de pareri negative. Vreau sa scap de griji. As vrea sa incerc unele lucruri, de exemplu un curs de grafica publicitara, sa studiez engleza si sa obtin permisul de conducere. Vreau sa scap de dependenta de telefon, am observat ca pierd ore in sir nefacand nimic. In timp ce nu fac nimic altcineva studiaza si experimenteaza lucruri noi, obtine succes, daca nu am succes in domeniul profesional atunci eu sunt vinovatul, nu altii sau pandemia. Ce mi-ati recomanda sa fac? Cum sa devin fericit si sa reusesc sa le fac pe toate?
De ce acum cand voi avea timp liber ma inspaimanta? Probabil din cauza ca pot pierde timpul nefacand nimic... Ar trebui sa imi fac o lista cu lucrurile pe care trebuie sa le indeplinesc in fiecare zi.
Cum sa indeplinesc ceea ce imi propun? Cum sa scap de temeri?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Inveti legea atractiei, scapi de lene, devii productiv.

| SERIALS explică (pentru mgtow):

Multumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te ții ocupat. Descoperi potențial fiind organizat (program respectat cu strictețe și încărcat progresiv).