| bogdannn114 a întrebat:

Am vreo sansa sa citesc Morometii pana maine? laughing

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate! Pe vremea mea nu erau nici televizoare. Un roman de 4-500 de pagini il citeam intr-o zi. E adevarat ca ma culcam spre dimineata pe la 3-4. Ca amuzament iti spun ceva: bunica mea era profesor si director de camin cultural. Biblioteca era in subordinea ei. Cand a vazut fisa de imprumut a cartilor (cate un roman pe zi) a dat ordin bibliotecarului sa nu-mi mai dea carti. Sa vezi atunci ce batuta mi-am luat! laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te-ai trezit și tu, acum, la spartul târgului...
Bade, du-te și culcă-te.hee hee

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Daca e pentru scoala mai bine citeste rezumatu sau uita-te la film si povestesti actiunea la scoala cu cuvintele tale, da nu zici ca te-ai uitat tu la film si ai vazut aia aia sau ai, ai inteles tu

| Mopmop a răspuns:

Te poti uita la ecranizare...

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, ai, daca te apuci acum si nu dormi toata noaptea...

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru rosessunflowersandlillies):

Degeaba ii da citit la foc continu daca nu intelege nimic. Macar asa dintr-un rezumat sau un film mai prinde cate ceva care chiar sa ii ramana

| Whitesnake99 a răspuns:

Asta ma intrebam si eu in noaptea cu Bacul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Whitesnake99):

Si ce-ai facut? Ai luat macar un 8?

| Whitesnake99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am luat 9 fix chiar laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Whitesnake99):

Not bad big grin

| aleee5262 a răspuns:

Citeste rezumatul mai bine

| bogdannn114 explică (pentru aleee5262):

Ne asculta maine la romana din morometii, daca o sa citesc rezumatul si imi pune o intrebare pe care nu o stiu isi da seama si imi pune 2laughing)