| anonim_4396 a întrebat:

Antrenorul Marius Sumudica este de etnie Rroma sau are probleme comportamentale /probleme psihologice?
Mie nu prea îmi pare a fi roman, mereu are gesturi tipice celor de etnie.

Care credeți ca mai sunt Rromi in afara de Andra, Connecte-R, Ștefan banica jr, Mădălin Voicu, cred ca și Prodanca e de etnie (soția antrenorului Reghecampf)

Cred ca și Alex Velea este etnic.

Voi de care mai știți ca sunt Rromi?

Ah da și auzisem ca și fostul președinte iliescu ar fi.

Aveți vreo părere bună despre vreo vedeta publica de etnie Rroma in afara de konecte-r?

Rromii sunt 100% indieni? Altfel de ce nu ar avea propria tara, și steagul lor specific, cum îl au romanii.

Am văzut ca concep mulți copii,, pe banda rulanta ", oare în 25 - 30 de ani ei vor deveni majoritari și ROMANII minoritari?

Răspuns Câştigător
| Werrich a răspuns:

Https://ziare.com/......an-1150897

12 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Șumudică nu e rrom. El de mic e cu capul!
Prodanca nu e! Bahmuțeanca - Da!
Iar referitor la Velea și Antonia ambii sunt!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Serios Gabi? Și Antonia este rroma?
E ciudat ca prodanca seamănă cu mine la culoare. Nu e nici negra dar nici blonda., maicasa în schimb este alba.

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

La Prodanca problema e în altă parte! Între craci!winking
Sper că nu ești minor!

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Nop. As da orice sa mai fiu minorhee hee
Aaa ca nu se poate abține, am înțeles.

SOSOACA și ea e 100 % româncă?

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Ea e 50% Diana, 50% Șoșoacă, 100% senatoare și 200% româncă așa ca Vadim Tudor care era cel mai român din univers!
Despre șoșoaică nu am habar!

| Werrich a răspuns (pentru anonim_4396):

George Simion, co-presedintele AUR, sigur este de etnie. Nu toti rromii sunt color, sunt si rromi albi (ieniși): https://ro.wikipedia.org/wiki/Ieni%C8%99i

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Am văzut ca țiganii albi se trag din celți. (ienisii).
Cultura celticã, şi cel mai probabil şi limba celtã, îşi are originile în centrul European, cea mai timpurie aşezare majorã aflându-se în Hallstat, Austria, şi datând din 1200 a.Hr. Iatã alte 10 lucruri interesante despre vechea civilizaţie.

Deci e incredibil asa ceva, în timpul de fata majoritatea chiar acolo se și duc,, în Austria "
Dar tot odată ăștia,, celtii",, se trag din indo-europeni, eu știam ca și strămoșii romani se trag din indo-europeni ceea ce rezulta ca originea romanilor este indo-europeana, ca cea a celtilor, și ienisii se trag din celți, deci exista o corelatie mica între Romani și Țigani, sau chiar relativ,, mare " ca stromosii romilor erau indo europeni.
În prezent foarte mulți romani se comporta în societate precum rromii, de ascultat manele, bârfit nu mai zic.

| anonim_4396 explică (pentru Werrich):

Dar la killa fonic nu arata ca ar fi rrom. De ce?
De i și Marcel Pavel e rrom?

Pana la urma urmei Ilie Dumitrescu e rrom?
Ilie Năstase a relatat ca e jumate roman jumate țigan, apoi a spus ca a spus-o sub forma ironica. Tu ce crezi?

Dar mantea de la puterea dragostei tu ce spui e rroma?

| timidu89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dumitrescu a zis chiar el ca e tigan. Mantea si mie mi se pare ca se trage din rromi.

| timidu89 a răspuns:

Udrea, Lucestii, Prodanca eu zic ca are origine rrome. Sumudica? E tigan cu pl mica laughing Daca si Antonia e? Velea stiam ca e, nu trebuia sa imi zica nimeni. Romania o sa fie populata de rromi din pacate sad romanii nu prea mai fac copii, de fapt nici nu isi fac relatii... fie ca vorbim de femei sau barbati

| anonim_4396 explică (pentru timidu89):

Și eu zic la fel ca prodanca e ciordeles portofeles, glumeam, ca e de etnie Rroma.
Da, ai dreptate, cred ca și Lucestii sunt; mereu m-am întrebat dacă nu-s gipsy casual, dar sa fim obiectivi sunt foarte civilizați, mulți romani nu sunt asa civilizați ca ei, dar chestie e ca sunt foarte putini civilizați, educați.