Întrebare recomandată | Terente20 a întrebat:

In timp ce un cuplu roman face un copil, un cuplu de etnie rroma face 4. Acum stim cu totii ca rromilor nu prea le place la munca, deci intrebarea este cine va tine tara asta atunci cand romanii vor deveni minoritari?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum nu poti da toata vina pe tigani fara suparare v-ati distrus tara singuri, ce a facut comunismul in 25 de ani ati distrus in cativa ani, nu-i timp de plans, tigani sau adaptat in societatea romaneasca pentru ca le asemeneana ca mentalitate, tigani din Germania sunt diferiti sau chiar serbia
nu le iau partea dar sunt si romanii care urasc munca si inca multi

| Oana92 a răspuns:

Sa speram ca nu se va ajunge la asa ceva! Dar intrebarea e foarte buna...

| Delicacy a răspuns:

Deci întrebarea mea este...cineva chiar ţine ţara asta? straight face

| RAY a răspuns (pentru Delicacy):

Las ca facem copii ca sa le intrecem, ce spui?

| Delicacy a răspuns (pentru RAY):

Spun că este o idee proastă.

| sabin89 a răspuns (pentru Delicacy):

O "tine", in sensul ca o tine in functiune si o face sa prospere. Altfel spus, o conduce spre noi culmi de progres si civilizatie, ca sa folosesc limbajul de lemn.

| Delicacy a răspuns (pentru sabin89):

Eu nu am întrebat de semnificaţia cuvântului, ci de îndeplinirea şi respectarea acestuia.Iar răspunsul este cu siguranţă negativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ţiganii nu sunt de acord cu avortul şi cu prezervativul, că altfel nu-mi explic cum, indiferent că e o familie de ţigani săraci cerşetori sau o familie de ţigani mafioţi cu un palat de 2 etaje şi 4 garaje, ei tot fac vreo 5-6 copii.

Nimeni nu va trebui să ţină ţara. În 10-20 de ani românii vor fi mai sălbatici, mai duri şi mai brutali ca în 1989, 1848 sau 1907 şi vor exista anumite dispute. Naţionalismul excesiv va fi în floare din nou, ungurii şi ţiganii vor fi alungaţi, politrucii anilihaţi, săracii ajutaţi, bogaţii exterminaţi, mai bine mă opresc din a mai visa frumos...

Răspuns utilizator avertizat
| vegeta a răspuns:

Ma una peste alta tu ai dreptate ca romii cu timpul o sa intreaca pa romani la facut copii da trebuie este ca nu stiu dc te panici tu atat cu munca ca intrebarea mea este oare Romania are chiar asa multe locuri de munca de nu mai are unde sa lucreze si aia care vor sa munceasca?

| radomire a răspuns:

Din cate stiu eu statul ii sustine pentru a avea mai multi copii, se dau niste alocatii substantiale cu fiecare copil in plus. Intrebarea mea este, de ce are nevoie Romania de tigani? Cu ce ne ajuta pe noi aceasta minoritate? Iti spun eu... sunt foarte buni pentru partidele actuale care pot continua strategia asta de subjugare a populatiei, pentru ca si tiganii voteaza si majoritatea fara cap. Deci sunt ca si lumea saraca de la tara, o masa de oameni manipulati de care ca politician te poti folosi enorm. In consecinta logica, pe cei care conduc tara nu-i doar nici in fund de viitorul tarii sau cum va arata el.

| XxcasianxX a răspuns:

Tara asta se duce de rapa din cauza neglijentei! Mai bine i-ar suii pe toti rromi pe un vapor si lar scufunda!

| ʞ2ʎɹpǝɔ a răspuns:

Frate... parerea mea este ca :
Traian Chelu... sta degeaba si nu ajuta tara asta cu nimic.