| FIXPL4 a întrebat:

Anul asta dau evalurea nationala si tot am senzatia aia ca nu intru la liceu. Pentru cine a trecut cam cum a fost experienta din clasa a 8 a, evaluarea nationala si intrarea la liceu?

Răspuns Câştigător
| metehne a răspuns:

Nu ai de ce să gândești negativ. Dacă te mobilizezi și te pregătești, nu o să întâmpini probleme ca promovarea capacității sau intrarea la liceu.

Cert e că acum, examenele de sfărșit de clasa a8a nu mai sunt chiar așa de dificile, deci nu se poate compara cu generațiile trecute. Ca orice alt elev, am avut emoții, frici, dar le-am alungat repede pentru că știam că trebuie să mă concentrez, și ele nu făceau decât să mă "încurce".

Totul o să fie bine, ai să vezi. Gândește pozitiv, apucă-te de învățat din timp, fă-ți un plan de bătaie, și totul va fi okay.

Multă baftă și spor la învățat! Pa, pa

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am invatat in ultima zi si am luat o nota foarte buna la limba si literatura romana, invata in ultima zi sfatul meu. pentru mine a fost o zi obisnuita rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost simpla evaluarea.E naspa ca iei in calcul si posibilitatea de a nu intra la liceu))

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Si eu eram destul de speriat acum 2 ani, iar cand am avut evaluarea in fata mi s-a parut o banalitate.Cel mai bun sfat e sa inveti la romana compunerile de la subiectul 1 si cateva formulari mai pompoase si la mate formulele pentru geometrie.Si nu te panica, e ceva mai usor decat testele din culegeri