| srlnsrln a întrebat:

Buna,eu anul trecut eram clasa a8a si nu am putut da la liceul militar deoarece am fost sa-mi depun dosarul prea tarziu.Acum sunt clasa a9a la un liceu teoretic,as vrea sa incerc sa intru la liceul militar, stiu ca voi fi din nou clasa a9a,dar vreau sa stiu procedurile,daca voi mai da din nou evaluarea nationala,cum se va calcula media mea de admitere, etc...Multumesc anticipat!happy:*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asa cum ti-am spus, intra pe site-ul liceului si uita-te la admitere. Media de intrare va fi media de la examenul de admitere.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La liceele militare se da admitere, probe sportive si examene.
Nu mai trebuie sa dai evaluarea nationala, oricum nu conteaza si nu o poti da de 2 ori.
Uita-te pe site-ul oficial al liceului la care vrei sa mergi si vezi Admiterea 2013, daca a fost afisata sau Admiterea 2012, va fi cam la fel si in 2013.

| srlnsrln explică (pentru Ioandelasal):

Vreau la Breaza, dar nu inteleg, cum mi se va calcula media de admitere? sau vor conta doar rezultatele de la probele acelea?big grin

| Ioandelasal a răspuns (pentru srlnsrln):

Asa cum ti-am spus, intra pe site-ul liceului si uita-te la admitere. Media de intrare va fi media de la examenul de admitere.

| me22 a răspuns:

Poți încerca dar nu trebuie sa depășești vârsta de 16 ani. Oricum bafta! big grin

| srlnsrln explică (pentru me22):

MULTUMESC MULT!happy:*si de bia am implinit 15 anihee hee

| me22 a răspuns (pentru srlnsrln):

N-ai pentru ce! happy și eu vreau sa merg la liceul militar, dar la Alba Iulia big grin