| aliutzza a întrebat:

Hei, sunt din Bucuresti, clasa a 8-a si am ratat examenul la bilingv. Pot la anul sau altcandva sa il dau ca sa intru la un liceu mai bun? Adica pe mine ma dezavantajeaza faptul ca nu stiu mai nimic la mate, si la romana ma descurc. Si bilingvul ar fi fost o mica scapare ca sa intru la un liceu mai bun, am media pe 5-8 8,8.

1 răspuns:
| Mihaela1964 a răspuns:

Inteleg din intrebarea ta ca vrei sa stai un an acasa, ca sa dai anul viitor examenul bilingv? Poate n-ai fost prea explicita, dar daca e asa nu-o o idee buna. Matematica nu-i chiar de speriat, cu putin ajutor sunt convinsa ca te vei descurca.