| raresceltare200 a întrebat:

Anul trecut am luat 10 pe linie iar incepand de anul asta am luat si note mai mici. ar trebui sa ma tem? (acum sunt in clasa a vi-a)

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ar trebi chiar sa te bucuri. e imposibil sa ai 10 pe linie fara sa tocesti. sa ai 10 pe linie inseamna sa inveti mecanic doar pentru note nu sa inveti din placere ce te intereaseaza pe tine

| stefania25 a răspuns:

Pai clasa a cincea este muuuult mai usoara de cat a sasea, trebuie sa depui mult mai mult efort intelectual; d

| Fr4You a răspuns:

Nu neaparat ar trebuie sa te temi gandeste-te ca o sa iti fie din ce in ce mai greu pe an ce trece iar tu va trebui sa treci niste obstacole incerca sa te stradui mai mult si sigur vei revenit ca anul trecut sper ca te-am ajutat!

| antireligiosu a răspuns:

Nu este important sa ai 10 pe linie pentru ca asta nu foloseste la nimic!
Este suficient sa ai note de 10 la materiile importante pentru tine si la cele pentru Bac.