| asya a întrebat:

Anul viitor am si eu bacul, asa ca nu as vrea sa pierd timpul vacanta aceasta! M-am gandit sa invat sa vorbesc cursiv engleza fara profesor! Exista aceasta posibilitate? Si daca da, care este aceasta? Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| denisa20 a răspuns:

Incearca niste CD gen "invata engleza in 5 minute" sau altceva.Mergi la o librarie si intreaba de cd cu limba engleza.

| virshabhasthira a răspuns:

Sa fim seriosi, nu exista nici un ghid sau mai stiu eu ce care sa te invete engleza in cate luni cum spun eilaughing. bani dati degeaba te asigur.
asa ca pune u mana ia niste texte, traduce le invata cuvinte, si cu putina ambitie vei reusi si nici nu va trebui sa dai bani pe nu stiu ce manuale degeaba:-s. daca ai bani mergi si la cateva ore de pregatire cu un profesor particular si cu siguranta vei reusihappy.

| oannah a răspuns:

Poti cumpara o carte de lb engleza fara profesor cu cd. faci exercitii acasa. uita-te la filme si incearca sa fii atenta la cuvinte.

| MisleadMagic a răspuns:

Nu poti sa inveti sa vorbesti cursiv singura, daca nu vrei sa apelezi la profesor, incearca sa vorbesti cu prietenii. In cazul in care se mentine stilul in care s-a dat bac-ul nu treuie sa-ti faci griji, subiecte au fost usoare si comune, n-ai nevoie de un vocabular spectaculos sau o cursivitate impecabila.

| alexaxd a răspuns:

. intreab. o si tu pe Inna! eu am vazut. o in poze cu manuale, sau dictionare, ceva de genu. intreaba si tu la librarii daca au manuale care te pot invata engleza mai usor. succes :*