| king5151 a întrebat:

Are ceva daca am spalat azi niste adidasi? laughing Am auzit ca sunt Rusaliile, eu stiam ca sunt maine, adica azi, si de aceea.

14 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Cacauă!
Isus Hristos a spus ca dacă iti cade o vacă in prapastie chiar si in ziua de Sabat trebuie sa o scoți de acolo
Așa că dacă e urgență justificată reală care nu msi suportă așteptare poti sa muncești

Dar bine ar fi sa cinstești o zi de odihnă pe săptămână

Unii spun ca este Duminica ca unii comuniști incepand de la alexandru cel mare
Au vrut sa desparta pe om de Dumnezeu
Si i-au tot îndoctrinat până câmd au început sa creadă că sâmbătă este Duminica

Dar asta nu orea contează.

Dumnezeu spune sa alegi o zi pe săptămână in care sa te ocupi cu odihna si cu rugăciunea

Bine ar fi sa fie sâmbătă ziua aceea dacă mă uit la poporul evreu care știe adevărul

Dar nu e nici un păcat dacă tu alegi sa fie martia miercuri joi

Important este sa respecti cele 10 porunci

Important este sa iti iei macar o zi pe săptămână in care esti doar tu cu Dumnezeu
Nu faci mâncare nu faci nimic in ziua aceea in afara sa te odihnești si sa citesti Biblia

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, are. Dacă crezi toate superstițiile, te tâmpești. Deci, are ceva.

| Sophieka a răspuns (pentru sadrian46):

Imi face placere sa va citesc comentariile, de obicei sunteti foarte amuzant, chiar poate si fara sa vreti.

| sadrian46 a răspuns (pentru Sophieka):

Chiar vreau. Tot așa, e păcat să faci sex în zilele care conțin litera r. Dar râmbătă poți.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dacă nu ai pus temperatură mare, e ok.

| Sophieka a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Asa e big grin cu cat a spalat la o temperatura mai mare, cu atat pacatul e mai mare. (Nu m-am putut abtine big grin )

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Sophieka):

Eu mă gândesc la materialele din adidași, nu la cazierul ceresc.
Chiar și încălțămintea de firmă vine cu talpa lipită, și ar putea ceda de la 40° în sus...

| Sophieka a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, am inteles comentariul dar faceam o glumita.
Buna asta: cazierul ceresc.

| Sophieka a răspuns:

In mintea unora s-ar putea sa aiba ceva.

| king5151 explică (pentru Sophieka):

Chiar nu am stiut ca sunt Rusaliile Duminica, altii lucreaza, si pentru ca doar am spalat o pereche de adidasi nu stiu daca e grav.

| Sophieka a răspuns (pentru king5151):

Gata. Nu mai mergi in rai laughing

| Sophieka a răspuns (pentru king5151):

Dumnezeu, atot Creatia, nu ne vrea idioti si nici miei condusi de x si y.

Cel mai mare pacat pe care il putem face este sa fim rai, prin gand, vorba sau actiune sau sa fim nepasatori intr-un moment in care e nevoie de noi. Iar cel mai bun post este postul gandului bun si al iertarii.

Nimeni nu iti poate spune ca ai facut pacat pentru asa ceva, si tu nu ar mai trebui sa dai tot felul detalii altora.

Daca te incalzeste cu ceva, sa stii ca am bagat 2 ture azi la masina de spalat si imi pare bine ca am mai facut putina curatenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am spălat haine la mașina de spălat. Stai liniștit că nu se întâmplă nimic.

| Editocroci a răspuns:

N-are nimic.