| dany1988122 a întrebat:

De ce nu patesc catolicii nimic daca muncesc pe 12 iunie de Rusaliile ortodocsilor? De ce nu patesc ortodocsii nimic daca muncesc maine de Rusaliile catolicilor?

25 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din cauză că fiecare servește o iluzie.

| mentholinks a răspuns:

Tu parca ai fi un copil de 3 ani care isi intreaba parintii tot felul de idiotenii.

| dany1988122 explică (pentru mentholinks):

Fiecare intrebare isi are rosul

| CostinAlamariu a răspuns:

La ce te referi prin "pățit ceva"? Ce să pățească mai exact?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu zic ca le face Barbosul ceva, ca le face nu stiu care ceva, etc rolling on the floor

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Nu inteleg ce vrei sa zici

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Daca muncesc de Sanziene, le pica ceva in cap, daca muncesc de sfantul Ilie, ii fulgera, etc.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Greșit. Dacă păcătuiesti o data Dumnezeu nu te pedepseste in clipa aia ci iti da timp sa te intorci si sa-ti intelegi greseala

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Deci intra peste liber arbitru rolling on the floor Si de unde stii tu asta? Ai vorbit cu el?

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Pai pe sistemul tau daca am merge, nu ar mai lucra nimeni, si ar fi numai raufacatori. rolling on the floor

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Nu am zis că intră peste liberul tau arbitru. Am zis doar ca asteapta sa-ti intelegi greseala

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Unde scrie? Da versetul

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Asta scrie în toată Biblia, nu doar într-un verset. N-o să citesc eu pentru tine Biblia. Dacă nu știi să citești învață, dacă ai probleme cu analfabetismul funcțional încearcă să le rezolvi. Dacă ai trecut și peste problemele astea atunci citește Biblia și n-o să mai pui întrebări stupide

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Da asta din Biblie.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

E în Biblie, citește-o și o să vezi

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Cand afirmi ceva, vino cu dovezi.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Https://bible.knowing-jesus.com/topics/God,-Patience-Of

Poftim dovezi. Nu era deloc greu sa cauti pe Google

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Ai zis ca din Biblie.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Intra prima data pe link și după comentează

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Nu imi pasa de ce baga unul si altul din burta.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Ai zis ca vrei dovezi din Biblie, nu? Ti-am dat acolo. Le ai în link. Pentru ce ai mai cerut dovezi atunci dacă refuzi să te uiti peste ele?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Ai vrut verset din Biblie si le-ai primit

| dany1988122 explică (pentru CostinAlamariu):

Unde sunt?

| CostinAlamariu a răspuns (pentru dany1988122):

Nu ti-am zis sa intri pe link? Chiar așa tâmpit ești?