| ElenaSA a întrebat:

Are cineva idee cum se dă proba de aptitudini la limba italiană la LICEUL ION NECULCE? Exista o programa?

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu exista asa ceva, cu atat mai putin la un neicanimeni liceu din nu stiu-ce-judet.
Intereseaza-te daca exista macar examene in situl Cambridge pentru italiana, in Bucuresti ai cele mai multe sanse sa gasesti vreo insitutie care sa organizeze examene.
In cazul in care nu stiai, nu exista proba de aptitudini, sau cel putin nu reusesc eu sa corelez cu competentele la limbi straine din liceu care se dau parca numai la engleza si franceza.

| ElenaSA explică (pentru LPCTSTR):

Vorbesc despre un colegiu din București. Înainte dă răspunzi la o intrebare ar fi ok da te mai și interesezi puțin în legătură ch răspunsul. Tocmai am aflat că există programă. Niciun aspect corect menționat de tine.

| LPCTSTR a răspuns (pentru ElenaSA):

Apai era liceu, acum colegiu. Sa ma interesez... chestie pe care o puteai face tu, ca tot ai puterea cognitiva si intentia.
Cum nu ai precizat judetul si ai si gresit institutia, eu de unde era sa ghicesc ca are, in cel mai neasteptat mod, proba pe aptitudini pe italiana?
"Paralizie cerebrala" sunteti voi, o mana de oameni care cer "marea si sarea" si-apoi tot peste bot iti dau ca ei habar n-au fie ca exista internet sa le raspunda multora dintre intrebari, fie ca ei nici nu stiu la ce se refera.

| ElenaSA explică (pentru LPCTSTR):

Aici este un loc unde se caută răspunsuri, nu unde se jignește persoana care întreabă. Te rog să nu mai răspunzi la întrebarea adresată de mine.

| LPCTSTR a răspuns (pentru ElenaSA):

In primul raspuns n-am jignit pe nimeni, snowflake kid.
Aici este un loc unde se cauta raspunsuri... dupa ce ai cautat deja pe INTERNET, unde AI SANSE SUBSTANTIALE sa gasesti raspunsuri in timpi MULT mai MICIwinking rolling on the floor

| raMLesS a răspuns (pentru LPCTSTR):

laughing)) morrr