| cristina_5268 a întrebat:

Are cineva idee de cursurile Eurocor, diplomele emise de iei sunt echivalente cu cele ale unei facultati la ff?

Răspuns Câştigător
| videoblog a răspuns:

Daca vrei studii recunoscute, atunci cauta furnizorii de formare profesionala autorizati CNFPA.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cursurile Eurocor nu echivaleaza nici un fel de studii, cu atat mai mult o facultate. Ele sunt niste cursuri de initiere in diverse chestii (limbi straine, calculatoare), foarte utile pentru tine, pentru pregatirea ta personala. De altfel sunt studii de scurta durata (cateva saptamani, luni), nu au cum sa echivaleze o facultate de 3 ani.

| amylee a răspuns:

Institutul Eurocor este filiala Scolii Europene de Cursuri prin Corespondenta (ESCC) cu sediul central in Olanda, cea mai importanta scoala europeana specializata in aceasta forma de instruire, prezenta in 7 tari din Europa si Asia. Peste 750. 000 de cursanti din intreaga lume primesc in fiecare luna pachetul de curs, iar indrumarea acestora se realizeaza in fiecare tara cu ajutorul specialistilor.
Si in Romania, in cei 10 ani de activitate, peste 170. 000 de cursanti din toata tara au avut incredere in metoda noastra si au ales sa-si dezvolte pregatirea profesionala sau sa invete o limba straina alaturi de noi.Pentru mai multe detalii acceseaza link-ul http://www.eurocor.ro/despre_eurocor.php