| Anaa939839393 a întrebat:

Argumenteaza care crezi ca sunt motivele pentru care unii oameni cred si alearga la tot felul de practice superstițioase, in defavoarea alegerii slujbelor Bisericesti!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Si de ce slujbele bisericesti ar fi mai presus de alte practici? Fiecare e liber sa mearga unde are chef si sa creada in ce vrea.

| JicaContra a răspuns:

Biserica e TOT o superstitie, mai rodata timp de 2mii de ani dar TOT superstitie, iar oamenii aleg ce le pica lor bine

| oz_1736 a răspuns:

Este vorba doar despre a alege, apoi vine optiunea - ce alegi. De ce alegerea ta este mai buna! Fiecare are acest drept. Apoi unele alegeri sunt influentate de educatie, doctrina, parinti, prieteni, internet. Daca ai citi 1 an doar articole impotriva bisericii si religiei iti vei schimba si tu opinia.

| InstructorDeIubire a răspuns:

Cu ce te ajută slujbele bisericești? Și de ce biserică vorbești?