| Bulz_Floryn_1992 a întrebat:

Armata romana are trupe de tragatori de elita? (lunetisti) daca da...ce arme folosesc ei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da, avem. Lunetiştii fac parte din grupa de infanterie. Cât despre armamentul folosit: http://www.airsoft-cluj.ro/arme-airsoft/pusti-pentru-lunetisti.html

4 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Avem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, avem lunetişti. De obicei ei trag cu praştia. Nişte trăgători de elită antrenaţi special de către Traian Băsescu. Dacă s-ar risca un al 3-lea Război Mondial, România ar prelua controlul asupra lumii.

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru anonim_4396):

In concluzie nu avem? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bulz_Floryn_1992):

Ba da, avem. Lunetiştii fac parte din grupa de infanterie. Cât despre armamentul folosit: http://www.airsoft-cluj.ro/arme-airsoft/pusti-pentru-lunetisti.html

| XxAnonimuXx a răspuns:

Da avem in afganistam folosesc pustti cu lunete multe de exp:M95, GOL, L96A1