| PulbereDeStea a întrebat:

As dori sa fac o facultate dar sa si lucrez in acelasi timp. Cum ar fi mai bine, facultate la zi plus munca sau facultate la distanta plus munca? Intreb asta pentru ca facultatea care mi-as dori sa o fac se face doar la zi, si nu prea am bani deci va trebui sa si lucrez. Daca aleg una la distanta care nu imi place imi va fi mai usor, si cu munca si cu scoala? Astept raspuns.

Răspuns Câştigător
| Nyfi a răspuns:

Nu prea iti recomand sa alegi cursurile la distanta - inteleg ca nu prea te atrage profilul, iar profesia asta trebuie sa o practici toata viata, deci TREBUIE SA ITI PLACA, asa ca ar fi de preferat sa optezi pentru cursurile la zi si cauta sa iti gasesti un job cu care sa poti sa te completezi (stiu ca sunt multi studenti care lucreaza asa)

3 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Facultate deoarece pană la urmă, cănd îți vei găsi de lucru va trebui sa demisionezi, deoarece facultatea îți oferă mai multă experiență!

| maria6 a răspuns:

Poti sa lucrezi part time, asa avand mai mult timp pentru studiu.

| elik a răspuns:

Recomandat este sa faci o facultate la zi..aia e o facultate serioasa.dar daca e vorba si de a munci, da, una le distanta e cea mai buna alegere k altfel n-o sa faci fata..bafta..esti in clasa a 12?