| simonika0000 a întrebat:

As dori sa ma tranfer la o alta universitate la alta.Este posibil si daca da, exista sansa de a ramane la buget la facultatea la care ma transfer?

Răspuns Câştigător
| bonnielass a răspuns:

Depinde. majoritatea universitatilor accepta transfere, dar ar putea sa iti ceara un examen sau notele obtinute in primii ani.
poti sa ramai la buget atata timp cat mai exista locuri libere la specializarea universitatii la care doresti sa te transferi.
mai bine suni la secretariat si sigur te pot lamuri secretarele (in general, trebuie sa fii insistenta si tupeista pentru a afla raspunsurile pe care le doresti de la ele)

1 răspuns: