| VasileStefan a întrebat:

As vea sa puplic o care de aproximativ 100 file si nu stiu la ce editura si cat costa. cati lei/carte.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru publicarea unei carti exista doua posibilitati:
1.Se trimite manuscrisul unei sau mai multor edituri de profil. Dca va placea unei edituri o va retine, publica si comercializa, caz in care autorul va primi si o suma de bani, prevazuta in contractul de publicare.
2.Sa fie tiparita pe cheltuiala autorului, caz in care se va ocupa si de comercializare. Pretul de tiparire se va stabili prin negociere cu tipografia care o publica, nu este un pret fix.

| andreeaoprea a răspuns:

Sa puplici? ai scris o carte si nu stii sa scrii in limba romana? that's funny big grin

| VasileStefan explică (pentru andreeaoprea):

Nu pentru mine! am zis asa. dar nu pentru mine