| raisssa a întrebat:

As vrea sa invat limba spaniola si nu stiu prin ce metoda sa o fac. Orice sugestie e bine venita.

Răspuns Câştigător
| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Si eu am invatat tot din telenovele, daca vorbesti cu mine in spaniola acum inteleg tot si stiu sa si leg doua cuvinte. Si eu vreau sa invat si mi-am luat o carte " invatati spaniola fara profesor" si mi-a dat si un CD, editura :"steaua nordului"...eu nu prea am timp de ea pentru ca sunt la socala si cu pregatiri alea alea nu prea am timp, dar in vacanta cu siguranta o sa invatwinking

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt spaniolă şi am învaţat română la facultate. Pe internet sunt multe site-uri unde poţi învaţa spaniolă. Şi, dacă vrei, poţi vorbi cu mine si facem un schimb de conversaţie, aşa mă exersez eu cu română şi te ajut pe tine cu spaniolă. Îţi las adresa mea: koneswarangovindan@hotmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

¡Hola! Parerea mea este aceea ca nu ar trebui sa ne amagim cu faptul ca putem invata lb. spaniola de la telenovele sau vorbind cu diverse persoane care au locuit sau locuiesc in Spania.
Sfat:
1)Cumpara Spaniola fara profesor de la ed.NICULESCU de Paul Teodorescu (un lingvist roman foarte apreciat in strainatate)
2)Pentru a-ti dezvolta capacitatea de comunicare incearca sa intretii conversatii cu un vorbitor nativ de lb. spaniola.
Sper sa fi fost de ajutor (cam tarziu am ajuns eu cu raspunsul dar :"Nunca es demasiado tarde" si tine minte :"Aprender un idioma nunca cesa"
te deseo mucha suerte :
Cristina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta te-ar putea ajuta : http://9cf95h69i9t6845j69ggncnrc9.hop.clickbank.net/ sper ca iti va folosi.Crede-ma, multa lume foloseste acest produs ca sa invete spaniola ...succes!

| Emannn a răspuns:

Poti studia aceste lectii gratuite: http://spaniola-interactiv.blogspot.ro/2010/03/cursuri-limba-spaniola.html
mai poti sa inveti cuvinte si expresii cu pronutie audio, aici:
http://spaniola-interactiv.blogspot.com/......audio.html

| Andrei_Kovacs_1993 a răspuns:

Spaniola e usoara o poti invata mai bine uitandu-te la telenovele

Răspuns utilizator avertizat
| Kitty2011 a răspuns:

Www.duolingo.com,daca vrei sa inveti de la 0, pe urma, carti, telenovele, muzica, etc.Duolingo.com este ca un joc si te ajuta sa inveti cuvintele de baza.

| desenefaine a răspuns:

Cursuri gratis de limba spaniola https://www.youtube.com/watch?v=OH9nc5dRco0 Funda?

| Andrei_Sava_1994 a răspuns:

DUOLINGO - Este unul din­trebuie cele mai bine realizate site-uri care oferă cur­suri gra­tu­ite online pen­tru învă­ța­rea unor limbi stră­ine fără nici un fel de pro­fe­sor. Vei găsi aici cur­suri de engleză online pen­tru înce­pă­tori sau avan­sați, cur­suri unde poți învăța ger­mana online, cur­suri de limba fran­ceza online (inclu­siv nume­ra­lele în fran­ceză sau ves­ti­tele verbe din limba fran­ceză), cur­suri online de limba por­tu­gheză, ita­li­ană și limba spaniolă. click pe link

http://cod2238.blogspot.ro/2014/11/cursuri-online-gratuite-pe-duolingo.html

| Andrade_Carlos_1986 a răspuns:

Clase de conversație skype: 10 lei o jumătate de oră, o oră 20 lei. Skype: SELELE (España). Serviciul de limbă spaniolă ca limbă străină: conversație, cursuri de limbă spaniolă, traducere, interpretare și corectare.