Întrebare recomandată | emilyshaki a întrebat:

Cum pot sa invat limba spaniola intr-o lună? As vrea sa stiu sa citesc, sa inteleg spaniola si sa pot purta o conversatie! Va rog! Ajutați-mă!

Răspuns Câştigător
| ElaIliesi a răspuns:

Orice limba se pate invata la un nivel conversational destul de rapid, chiar si intr-o luna, daca iti dedici cel putin 2 ore zilnic. Eu am invatat chineza iar spaniola e mult mai usoara.

Strange o lista cu toate lucrurile pe care vrei sa inveti cum se spun de fapt, in functie de ce conversatie ai vrea sa porti, ce trebuie sa stii sa spui, si invata prioritar aceste expresii si fraze.

Cel mai simplu e sa folosesti Google Translate sau sa apelezi la un profesor, deoarece cel mai mult timp de fapt se pierde cu cercetarea. Apoi fa asocieri si multe repetitii si vei invata.

| Felys a răspuns (pentru ElaIliesi):

In cat timp ai invatat chineza, eu ma uit la seriale coreene de 5 ani si stiu fcateva cuvinte si expresii desi imi plac enorm, chineza e mult mai grea decat coreeana din cate am obsevat

| ElaIliesi a răspuns (pentru Felys):

O luna a durat pana am putut purta o conversatie cu un chinez in limba lui sa ma inteleaga si sa il inteleg. Am invatat fix cum am zis in primul raspuns: 2 ore pe zi, mult asocieri si repetitii, in special cuvinte si propozitii pe care stiam ca voi vrea sa le folosesc. Conteaza foarte mult cum si cu cine inveti, sa poti invata in ritmul tau.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inscrie-te la un curs intensiv.

| RAY a răspuns:

Wow intro luna serios? imposibil asa ceva

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Uita te la telenovele pe acasa tv, sau pe happy chanel, sunt numai in spaniolă.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai cum să o înveți într-o lună, e mult prea puțin. Indicat ar să cauți un profesor să te învețe.

Răspuns utilizator avertizat
| DeliaJ a răspuns:

Cu aplicația Duolingo. Este gratuită.