| alex_6901 a întrebat:

As vrea sa ma ajute cineva care stie sigur urmatorul lucru:am terminat clasa a 12 a in 2010, nu am mai dat la facultate am terminat liceul cu 8, 58 si bacul cu 8 .50.Acum plec la munca in Italia in Pavia cu acte in regula si ma intreb daca s-ar putea sa ma inscriu acolo la universitate fara a ma mai incrie aici in Romania, sau a obtine o bursa Erasmus.

Răspuns Câştigător
| vergudragos a răspuns:

Cunosc persoane care nu s-au inscris la facultate in Romania si au plecat acolo si au primit de acolo bursa! atata timp cat ei te considera pe tine cetatean roman si tu ai actele in Romania.

1 răspuns:
| alex_6901 explică:

Si ce acte ai nevoie pentru a te inscrie? am inteles ca e multa umblatura si nebunie