| tymy1718 a întrebat:

Salut tuturor. Am si eu o intrebare. Momentan locuiesc in Italia. Am terminat liceul si vreau sa imi continui studiile. Dar muncesc si n-am timp de facultate acum aici. Deci, intrebarea este: cum pot sa ma inscriu la o universitate din Romania (invatamant la distanta). Cine stie sa raspunda il rog frumos sa ma ajute.Cat mai multe detalii cu atat mai bine. Ms mult.

2 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Pai,daca nu ai timp de facultate si esti in Italia inseamna ca nu poti sa inveti pentru examene si nici nu te poti deplasa pana in Romania sa dai examenele.Invatamantul la distanta nu inseamna curs online.
Daca faci o facultate la distanta inseamna ca nu iei parte la acel curs dar vi la facultate si iti iei cursurile de la cei care o fac la zi si inveti acasa, apoi vi si dai examenele.altfel nu ai cum sa faci facultate. Daca nu poti veni des in Romania fa o facultate acolo.

| tymy1718 explică:

Probabil ca nu ai citit intrebarea mea bine Mademoiselle. Am deja o persoana din familie (pe care n-o pot contacta acum) care deja face asta. Examenele se fac online, de 2 ori pe an. Exista cineva care stie intr-adevar sa imi dea un raspuns mai clar? MS