| andrei95 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum se calculeaza media de sfarsit de an! va rog ajutati-ma urgent

Răspuns Câştigător
| Daria a răspuns:

Se aduna media din sem. 1 cu cea de pe sem 2 si apoi se imaparte la 2...

3 răspunsuri:
| Xname a răspuns:

Pt media anuala : se aduna mediile anuale la toate materiile si se imparte la numarul de materii
iar pentru media la romana sau matematica (unde dai teza) : faci media din oral, inmultesti cu 3, si imparti la 4... succes!

| madia a răspuns:

3 x media din oral + teza /4

| iasminhappypills a răspuns:

Aia de sf de cls a 8-a se caculeaza asa: 2 X Media claselor 5-8 + Media tezelor cu subiect unic + Media examenelor nationale totul supra 4