| Nyko_Nykol_2001 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu pareri ce ar putea pica sigur la simulare -romana clasa a 11-a, 2019?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Contradicție:
- păreri
- ce ar pica sigur

ori una - ori alta!

| Rd79 a răspuns:

Cam ce te face sa crezi ca exista multi oameni care stiu sigur asta, in afara de cei care fac subiectele?

| Anna0111 a răspuns:

Dacă ești la uman cel mai probabil va pica: Moara cu noroc, Baltagul, Harap Alb, Lăpușneanul, Cealalta Ancuța, O scrisoare pierduta
Dintre astea caracterizare personaj, relația dintre personaje sau particularitățile operei adica eseu.