| MariaYoana a întrebat:

As vrea si eu un status asa pentru prieteneie. daca se poate. va rog.

6 răspunsuri:
| Puf a răspuns:

Nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana!
Am cazut, m`ai ridicat, m`am simtit mai deprimat, tu m`ai consolat!
Prietenia este inchisoarea sufletului de buna voie in trup strain
Daca tu ai sari de pe un pod, eu nu as sari impreuna cu tine, ci as sta jos ca sa te prind! :-x"
Sa nu o iei inaintea mea pentru, ca nu te pot urma. Sa nu ramai in urma mea pentru.ca nu te pot ghida. Ramai alaturi de mine si totul` va fi bine.:
Atunci cand sunt hotarata sa plec singura` Ea imi sopteste sa nu plec singura ca mergem amandoua
Prietenia e ca si legatura dintre mana si ochi, cand mana se raneste, ochiul plange, cand ochiul plange inima sterge lacrimile.

| magicianul19 a răspuns:

Lacrimile sunt dreptul cel mai sfânt al celui ce suferă şi mai ales al celui zdrobit de iubire.

| cosmy1993 a răspuns:

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.
3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.
5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.
6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.

7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.
8. Prietenia este un blând angajament al inimii.
9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc
10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.

| unanonim97 a răspuns:

1.
Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii. – Aristotel
2. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)
sper ca te-am ajutat...
happy

| Ph3onNx a răspuns:

Tine'ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproapewinking

| Raluka_5546 a răspuns:

O prietenie incepe cu un zmbet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut...
Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…
Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei.