| Thecurious a întrebat:

Ascultarea unui continut, in timpul somnului, prin ascultarea lui repetata, inregistrat pe caseta, este utila?
Varianta moderna ar fi ascultarea la casti conectate la telefonul mobil.

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da foarte utilă. Tâmpește de cap.

| relian a răspuns:

Este utila doara daca ai probleme medicale,in rest nu prea cred sa te ajute cu ceva.
Dau un exemplu cand este utila. Daca ai auzit de Tinitus,acea afectiune la urechi sau ce o fi,atunci cand respetivul aude zgomote care nu-s reale.Ei in cazul asta medicii recomanda ca respectivul,in general cand este liniste,cand sa doarma,sa asculte ceva la radio,la casti cum spui tu, asta pentru a distrage creierul de la acel zgomot, ori semnal fals, astfel incat sa nu se obisnuiasca cu el si sa il puna in prumul plan, sa il ignore sa-i zicem asa.

Dar pentru un organism normal nu cred ca ar avea cine stie ce efecte, mai ales in timpul somnului.atunci oricum nu mai auzi nimic laughing eu asa cred.
Ce am spus eu mai sus este valabil pana sa adormi, pentru ca si la cei cu Tinitus cand ai adormit la revedere, nu mai auzi nimic, probabil partea asta constienta ia o pauza, deci degeaba pui castile, doara consumi bateria telefonului

| laSoledad a răspuns:

Vrei hipnoza adevarata? Uita-te la antena3 si Romania tv. Ce alta hipnoza poate da rezultate mai bune ca determinarea de a vota pe x si pe y? (Don't)

| Thecurious explică (pentru laSoledad):

Televiziuniile private au propriile idei pe care le propaga in spatiul public.

| laSoledad a răspuns (pentru Thecurious):

Propaga ideile celor care-i finanteaza. E stiut din totdeauna.

| Thecurious explică (pentru laSoledad):

Daca imi permiteti o intrebare mai ...intima.
Sunteti votant USR?

| laSoledad a răspuns (pentru Thecurious):

Nu e nevoie sa fii votant USR sau PNL sau oricare altul de centru-dreapta ca sa observi propaganda de la antene sau sa observi ca intotdeauna televiziunile propaga ideile celor care-i finanteaza - si cei de stanga si cei de dreapta. Vezi exemplul celor din SUA, doar ca acolo e mult mai vizibil la public si ei nu se ascund cu asta.

P.S. Nu ma lua cu dumneavoastra laughing

| Thecurious explică (pentru laSoledad):

Antenistii sunt pro republicani si pro social democrati.
Si PRO tv-ul face propaganda.
In ceea ce priveste finantarea, ai dreptate.
In Statele Unite ale Americii, taberele sunt mult mai clar conturate.
Esti cu cativa ani mai in varsta decat mine.
Ar trebui sa ma adresez cu " mata' ". Apropo de apelativ, in unele zone rurale, copiii se adreseaza cu " matale " parintilor.

| laSoledad a răspuns (pentru Thecurious):

"Apropo de apelativ, in unele zone rurale, copiii se adreseaza cu "matale" parintilor." - Nu te saturi sa spui informatii de care nu-i pasa nimanui?!

| Thecurious explică:

Mm repetat termenul " ascultarea ".
Rectific/reformulez : Ascultarea unui continut, in timpul somnului, prin redarea lui repetata, inregistrat pe caseta, este utila?